Zdravím všechny, kteří se skrze odkaz nebo jakkoli jinak dostali až sem. Jmenuju se Jakub, bydlím v Olomouci a strašně rád jezdím na gravelu. Za rok a půl, co jsem objevil krásy tohoto sportu jsem stihl objet a nalézt nespočet cest v kopcích na severovýchod od Olomouce. Většinou jezdím se svoji přítelkyní, sám anebo s pár kamarády. Avšak na nedávné, mé toulavé vyjížďce jsem dostal nápad. Co takhle uspořádat nedělní jízdu pro všechny, kteří rádi objevují, mají rádi gravel a chtějí poznat nové tváře.

Nakreslil jsem slepou mapu a spojil své nejoblíbenější cesty a cestičky, aby jste se měli na co těšit. Trasa není určena pro úplné začátečníky, ale není zase tak náročná, aby z vás musel být nějaký velký závoďák. Zkrátka je dobré mít něco našlapáno. Z trasy je možné se kdykoli odpojit a namířit si to směrem domů.

Na trase se najde snad vše, asfalt hladký i hrubý, lesní cesty s kalužemi i blátem, hezké výhledy, údolí i lesy. Nemine nás ani přestávka ve večerce, kávička a na závěr pivo a třeba večeře, kdo bude chtít. Potkáme snad vše, co ke správné gravel toulce patří.

Přibližná délka trasy je 90 km s převýšením +/- 1.200 metrů.

Pro vyjížďku je nutná registrace (odkaz níže), abych věděl kolik kousků mám čekat.

Sebou si prosím vezměte tu nejdůležitější věc, helmu. Pak základní věci na opravu defektu, pumpičku, blikačky/světlo a nářadí. Bidon s vodou a nějakou sváču (tyčinku nebo cokoli, co máte rádi). Nějakou lehkou bundu, vestu, větrovku, kdyby se na nás rozzlobilo počasí.

Na vyjížďku se prosím registrujte, jen ať vím kolik nás zhruba bude. Registrací souhlasíš, že se účastníš na vlastní nebezpečí a také, že budeš mít na hlavě přilbu.